Як однією з форм охорони зареєстрованої торгової марки в Україні може бути внесення її до Митного реєстру об'єктів права інтелектуальної власності України. І тут немає значення реєстрація торгової марки в Україні здійснена на підставі національної або міжнародної процедури.
Головне, щоб зареєстрована торгова марка мала правову охорону в Україні в даний час. Наприклад, бувають випадки коли знак був зареєстрований 15 років тому, але держ.мито по закінченню 10-ти років дії реєстрації в Україні за повторне продовження правової охорони не був своєчасно сплачений. Як наслідок така торгова марка автоматично втрачає свою охорону та захист в Україні.
Що ж являє собою Митний реєстр об'єктів права інтелектуальної власності?
Митний реєстр об'єктів права інтелектуальної власності України- це насамперед інформаційний ресурс, який складається Митною службою (органом) та слугує їй для реалізації спрямованих дій на захист прав інтелектуальної власності під час переміщення митного кордону товарів, котрі порушують права Власників зареєстрованих і запатентованих об'єктів інтелектуальної власності.
Тому внесення даних про торгову марку в Митний реєстр об'єктів права інтелектуальної власності України дозволить не допускати проникнення на внутрішній ринок контрафактної продукції, яка незаконно використовує на імпортованих товарах тотожне або схоже позначення з зареєстрованою торгової марки в України.
Зокрема, внесення даних щодо торгової марки в Митний реєстр об'єктів права інтелектуальної власності України законодавчо регулюється за допомогою «Митного кодексу України» від 11.07.02 № 92-IV. Саме Розділ Х Митного кодексу України повністю присвячений тому, як здійснюється захист інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України.
Коротка поетапність внесення торгової марки в Митний реєстр об'єктів права інтелектуальної власності України:
1. Власник, який має зареєстровану торгову марку в Україні, подає Заяву в Митний орган про внесення даних на знак в Митний реєстр об'єктів права інтелектуальної власності України;
2. Митний орган розглядає Заява протягом 30 днів та надає Власнику Повідомлення з позитивною чи негативною відповіддю. У разі негативної відповіді вказується мотивовані зауваження щодо того, чому було відмовлено в реєстрації торгової марки в Митному реєстрі об'єктів права інтелектуальної власності України;
3. За згодою митного органу про внесення торгової марки в Митний реєстр об'єктів права інтелектуальної власності України Власнику зареєстрованого знака в Україні у триденний строк необхідно внести заставу в розмірі 5000 ЄВРО. У якості застави може бути гарантія банку;
4. Після внесення застави на р / р Митного органу, протягом 10 днів відбувається реєстрація даних щодо внесення торгової марки в Митний реєстр об'єктів права інтелектуальної власності України. При цьому Митний орган видає Власнику знаку «ДОВІДКУ» про реєстрацію торгової марки в Митному реєстрі об'єктів права інтелектуальної власності України на певний термін.
5. Реєстрація здійснюється терміном на півроку чи рік. Якщо Власник бажає продовжити термін дії поданих даних щодо торгової марки в Митному реєстрі об'єктів права інтелектуальної власності України, то йому необхідно за 1 місяць до закінчення строку щодо даної реєстрації подати повторну заявку на продовження терміну реєстрації в Митному реєстрі права інтелектуальної власності України .
Ми Вам надамо супутній юридичний супровід, а також забезпечимо внесення даних про торгову марку в Митний реєстр України.
Завжди з Вами
Сніжана Бондаренко
магістр з інтелектуальної власності