За надання права користування третій особі (Ліцензіату) власнику інтелектуальної власності (Ліцензіаром), виплачується винагорода: це роялті, паушальний платіж, комбінований платіж і компенсаційний платіж.
1.роялті - це платіж у формі сум, які виплачуються періодично, в залежності від обсягів виробництва або реалізації продукції з використанням права інтелектуальної власності;
2.паушальний платіж - це одноразовий платіж, який являє собою фіксовану суму та не залежить від обсягів виробництва або реалізації продукції з використанням права інтелектуальної власності;
3.комбінірованний платіж - ліцензійний платіж, що включає роялті та паушальний платіж.
А ось компенсаційний платіж, то цей вид винагороди найчастіше використовується на міжнародному рівні і його сутність схожа з бартерними операціями в господарській діяльності підприємства: тобто компенсаційний платіж - це виплата ліцензійної винагороди продукцією, виробленою за ліцензією.
У практиці ставки роялі встановлюються на рівні від% і до%. У той же час для деяких об'єктів інтелектуальної власності на рівні законодавства можуть бути встановлені мінімальні розміри роялті, нижче яких не дозволяється виплачувати винагороду. Зокрема, для об'єктів авторського права і суміжних прав діє Постанова КМУ "Про затвердження мінімальних ставок винагороди (роялті) за використання об'єктів авторського права і суміжних прав"; для фонограм і відеограм - Постанова КМУ "Про затвердження розміру винагороди (роялті) за використання опублікованих з комерційною метою фонограм і відеограм та порядку її виплати " і т.п.
Окремо відзначимо, що на сьогодні в Україні згідно з національним стандартом існує розділення виплат винагороди (на роялті, на паушальний платіж, на комбінований платіж), а згідно з обліком (бухгалтерському та податковому) подібних поділів не існує (всі виплати винагород об'єднані єдиним поняттям - роялті) .
На підприємстві питаннями укладання ліцензійних договорів займається адміністрація. Перш ніж придбати право на об'єкт інтелектуальної власності, адміністрацією розраховується економічний ефект. Це насамперед пов'язано з розрахунком, що стосується зменшення витрат та отримання додаткового прибутку.